tenisowy

Faworyci Wimbledonu

24 października 2018 0

wimbledon faworyci

Jest wiele turniejów oraz spotkań sportowców , które okryte są już miane legendy oraz wielkiego prestiżu. Taki właśnie jest Wimbledon, który jest rozgrywany już od 1877 roku. Nic dziwnego, że jest to największy zaszczyt w całej karierze tenisowej, aby zagrać właśnie na Wimbledonie. Później już można spokojnie odchodzić na emeryturę. Jednak na tym nie koniec, bo w świecie sportu zawsze chce się więcej i więcej. Dlatego u nikogo na pewno nie zakończy się kariera na pierwszych rozgrywkach Wimbledonu, w jakich było dane zagrać tenisiście.

Co to jest Wimbledon?

Jest to turniej tenisowy, którego rozgrywki zaliczane są do Wielkiego Szlema. Spotkania tenisistów odbywają się w Anglii. Na świecie nie ma drugiego tak starego i prestiżowego turnieju tenisowego. Sam Wimbledon w sobie jest po prostu dzielnicą Wielkiego Londynu, a jest ich wszystkich 32. Znajdziesz tam wiele kortów trawiastych.

Wimbledon faworyci 2018

Jest trzecim w sezonie tenisowym turniejem Wielkiego Szlemu. W 2018 roku odbywał się w dniach 2 – 15 lipca. Zgodnie z tradycją całe wydarzenie oraz gra miała miejsce na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton. Wimbledon 2018 był już 132. rozgrywką.

Gra pojedyncza mężczyzn

W ćwierć finale spotkał się Roger Federer z Kevinem Andersonem oraz Milos Raonic i John Isner. Z pierwszego spotkania przeszedł dalej Kevin Anderson, natomiast z drugiego – John Isner. Z półfinału do finału przeszedł Kevin Anderson. Natomiast w przypadku drugiej strony w ćwierćfinale spotkał się Novak Doković z Japończykiem Kei Nishikori oraz Argentyńczyk Juan Martín del Potro wraz z Hiszpanem Rafaelem Nadalem. W półfinale było zagrać Novakowi Dokoviciowi oraz Rafaelowi Nadalowi. W wyniku tego Kevin Anderson spotkał się w finale z Novakiem Dokoviciem, który wygrał ostatecznie całe spotkanie.

Gra pojedyncza kobiet

W finale kobiecej gry pojedynczej doszło do spotkania Niemki Angelique Kerber wraz z Amerykanką Sereną Williams. Zwcięstwo tego razu było pisane Karber. Która na swojej drodze do zwycięstwa pokonała Jelenę Ostapenko oraz Rosjankę – Darja Kasatkina.

Faworyci Wimbledonu

W Wimbledonie tak samo, jak we wszystkich innych spotkaniach tenisistów bardzo trudno jest o jednoznaczny werdykt kto zostanie zwycięzcą. Wszystko się może stać na korcie tenisowym, ponieważ jest to mało przewidywalny sport, a przy tym jeszcze bardzo dynamiczny. Wystarczy lekka ignorancja swojego przeciwnika a momentalnie nawet ten najlepiej przygotowany zawodnik może stać się wielkim przegranym. Wimbledon w 2018 roku pokazał, że nawet słynna Serena Williams nie zdołała pokonać Karber.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *