tenisowy

Najlepszy tenisista Świata

5 września 2018 0

najlepszy tenisista świata

Tenis to sport szczególny – sport, który posiada swą historię, ogromne tradycje, nietuzinkowe obyczaje i wspaniałe momenty, które potrząsały naszym globem. W rolach głównych byli oczywiście tenisiści, którzy dostarczają nam niesamowitych emocji. Historia białego sportu ukazała nam wiele nazwisk, które na stałe przeszły do panteonu sław, a większość z nich musiała pokonać trudną i wyboistą drogę. Oto zestawienie najlepszych współcześnie tenisistów świata.

Roger Federer

Szwajcar uważany jest przez ekspertów, dziennikarzy oraz byłych zawodników za najlepszego tenisistę w historii. Może pochwalić się rekordowym osiągnięciem 20 zwycięstw na poziomie turniejów wielkoszlemowych. Do najważniejszych sukcesów Federera zaliczyć należy wicemistrzostwo olimpijskie w grze pojedynczej z roku 2012, mistrzostwo olimpijskie w grze podwójnej z roku 2008 oraz zdobycie Pucharu Davisa z roku 2014. Jeśli chodzi o ranking ATP, Roger Federer przewodzi stawce pod względem tygodni z łączną liczbą 310 tygodni na miejscu lidera. Także do niego należy rekord tygodni z rzędu wynoszący 237.

Rafael Nadal

Rafael Nadal to najwybitniejszy hiszpański tenisista urodzony w Manacor w roku 1986. W opinii specjalistów jest najlepszym tenisistą w historii na kortach o nawierzchni twardej. Zwycięzca 17 turniejów wielkoszlemowych oraz dwukrotny mistrz olimpijski w grze pojedynczej z roku 2016 w Rio de Janeiro oraz 2008 z Pekinu. Do jego najważniejszych atutów zalicza się wytrzymałość kondycyjną, doskonałą pracę nóg oraz motorykę, co jest ważne zwłaszcza w przypadku kortów z twardą nawierzchnią, które są bardziej dynamiczne.

Novak Dokovic

Serb przyszedł na świat w roku 1987 w Belgradzie. Swą przygodę z tenisem rozpoczął już jako 4 latek. Największe szlify zebrał w monachijskiej szkole tenisowej Nikoli Pilicia. Do jego najważniejszych sukcesów zaliczyć należy 13 zwycięstw w turniejach szlamowych oraz brązowy medal olimpijskie w grze pojedynczej, który zdobył w 2008 roku w Pekinie.  Styl jego gry odznacza się doskonałym backhandem oburęcznym oraz silnymi uderzeniami zza linii końcowej.

Jerzy Janowicz

W Polsce za najlepszego tenisistę ostatnich lat uchodzi Jerzy Janowicz. Urodzony w roku 1990 w Łodzi jest pierwszym rodzimym półfinalistą turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej na trawiastych kortach Wimbledonu w roku 2013. Swą przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 5 lat. Imponuje warunkami fizycznymi – 204cm wzrostu oraz 94kg wagi robi wrażenie na przeciwnikach. Najwyższe miejsce w rankingu ATP to pozycja 14 z sierpnia roku 2013.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *