tenisowy

Największe turnieje tenisowe

5 września 2018 0

największe turnieje tenisoweTenis określany mianem sportu białego jest jednym z najbardziej ekskluzywnych sportów świata i bynajmniej nie chodzi tu o aspekt sprzętowy, który jest zminimalizowany i nie należy do najdroższych. Wystarczą dwie rakiety, kort, piłeczka i siatka. Dobrze jest mieć pod ręką ręcznik, bowiem tenis uznawany jest za jeden z najbardziej wytrzymałościowych sportów świata. Najlepsi tenisiści biorą udział w prestiżowych turniejach o zasięgu globalnym, gdzie główne nagrody liczone są w miliardach dolarów. O jakich turniejach mowa? Oto najważniejsze z nich.

Roland Garros

Zwany także – French Open, to jeden z czterej najważniejszych turniejów tenisowych zaliczanym do Wielkiego Szlema. Międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie rozgrywane są w Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa – francuskiego lotnika z czasów I wojny światowej. Korty te pokryte są dynamiczną powierzchnią ceglaną dzięki czemu kibice mogą liczyć na dynamiczną, pełną zwrotów akcji grę. Pierwszy turniej został rozegrany w roku 1891 – wówczas pod nazwą Championnat de France i miał charakter lokalny. Obecnie główna nagroda wynosi bagatela 2mln euro.

Australian Open

Kolejny punkt na mapie Wielkiego Szlema – tym razem mistrzostw międzynarodowych Azji oraz Pacyfiku. Pierwsza edycja jednego z najbardziej prestiżowych turniejów miała miejsce w roku 1905, a zawody odbywają się na przełomie stycznia i lutego na kortach Melbourne Park w Melbourne. Korty te na początku pokryte były nawierzchnią trawiastą, jednak po kilku edycjach zmieniono rodzaj nawierzchni na plexicushion prestige, czyli twardą. Ciekawostkę stanowi fakt, iż jedynym tenisistą, który wygrał turniej na obu nawierzchniach był Mats Wilander. Główna nagroda w grze pojedynczej w obecnym roku wyniosła równo 4 mln euro.

US Open

To tenisowe święto Stanów Zjednoczonych. Odbywa się nieprzerwanie od roku 1881 na przełomie sierpnia oraz września. Od 1978 roku na kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center w Queens – dzielnicy Nowego Jorku. Głównym kortem – pośród innych pokrytych nawierzchnią twardą jest Arthur Ashe Stadium z widownią sięgającą 23 tysięcy miejsc. Kort przyjął nazwę na cześć wybitnego amerykańskiego tenisisty – Arthura Ashe’a. Nagroda główna w grze singlowej wynosi 3.7 mln dolarów amerykańskich.

Wimbledon

Ostatni z turniejów zaliczanych do cyklu Wielkiego Szlema. Rozgrywany jest od roku 1877 jako mistrzostwa Anglii. Jest najstarszym i najbardziej prestiżowym turniejem świata. Nazwa turnieju pochodzi od nazwy londyńskiej dzielnicy Wimbledon, gdzie znajdują się historyczne korty trawiaste. Turniej rozgrywany jest na przełomie czerwca oraz lipca, a nagroda główna w grze singlowej wyniosła 2.25 mln funtów.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *